28 czerwca 2020

Za sprawą Ducha

Za sprawą Ducha

Gdyby nie rola i dzieło Ducha Świętego w Dziejach Apostolskich, właściwie nie byłoby tej księgi, lub niewiele istotne notatki bez szczegolnego wpływu na nasze życie.
Czy podobnie ma się sytuacja dzisiaj? Jeśli ograniczymy i ujmiemy dzieło Ducha Świętego w Kościele, Zborze co pozostanie? No cóż wyobrażnie nam podpowiada, że obraz jaki zobaczymy nie zachwyci nas i nie będzie budujący, a już na pewno nie przyniesie Bogu należnej mu chwały. Innymi słowo desperacko potrzebujemy widzieć i doświadczać obecności i dzieła Ducha Świętego. Wraz z tym, co w suwerenny sposób chce czynić w swoim Kościele!
Na liście darów jakie otrzymujemy (one nie przemineły) mamy dary, które są najbardziej medialne i kontorwersyjne. Zobaczymy dlaczego ich potrzebujemy i w jaki sposob powinniśmy je używać, by przynosiły zamierzony przez Ducha rezultat.
W ostatnich tygodniach mówiąc o Duchu Świętym odczuwamy jeszcze intenswniej Jego obecność i działanie. Wierzę, że również tym razem, doświadczymy wielkiej Bożej mocy i będziemy się rozkoszować Jego obecnością!
On sprawia w nas ogromną różnicę!