Spotkanie braterskie – 2019 czerwiec

Spotkanie braterskie – 2019 czerwiec

W sobotę 14 czerwca odbyło się kolejne, cykliczne spotkanie mężczyzn naszego zboru nie bez powodu zwane BRATERSKIM. Dużą satysfakcję i przyjemność sprawia nam możliwość spotkania się w ciepłej atmosferze przyjaźni czy wręcz rodziny. I tym razem atmosfera dopisała, tak jak dopisała pogoda, która choć postraszyła z daleka deszczem nie zakłóciła przebiegu spotkania.

A było ono bardzo owocne – przede wszystkim z powodu zaakceptowanej przez wszystkich chęci wykorzystania tego czasu do uporządkowania terenu wokół zboru, pomalowania naszego placu zabaw i ławek, przystrzyżenia trawy i ogólnych porządków. Rozpoczęliśmy oczywiście od modlitwy, dzięki czemu wszystko poszło sprawniej. Podzieliliśmy się obowiązkami i wkrótce efekty były widoczne. Wyczyszczone i pomalowane zostały 2 ławki, których stan najbardziej tego wymagał oraz płotek ogradzający placyk. Wyczyszczona jest również zjeżdżalnia, pozostało tylko ją odmalować co – mamy nadzieję już wkrótce będzie dokończone. Bracia złożyli również 2 dodatkowe ławki co pozwoli w słoneczne dni wypoczywać na placyku większej liczbie osób.

W tak zwanym międzyczasie brat Michał przygotował na grillu pyszne kiełbaski dzięki czemu nasyciliśmy głód cielesny, a miłe chrześcijan rozmowy przy posiłku pozwoliły nasycić również głód duchowy.

W tak miły sposób zakończyliśmy to spotkanie, a już – mamy nadzieje w lipcu – będzie kolejne.