Kazania

Następna transmisja za

Najnowsze kazania

Życzymy miłej lektury

Dobry Żołnierz Jezusa Chrystusa

Dobry Żołnierz Jezusa Chrystusa

Mówca:
27 września 2023

Bycie Żołnierzem w życiu doczesnym, wiąże się z dyscypliną, wysiłkiem, poświęceniem, trudem, posłuszeństwem, poddaniem, wiernością, odwagą i męstwem. Czy posiadamy te cechy?. Apostoł Paweł stawia jeszcze wyżej poprzeczkę, mówiąc 2Tym. 2.3 Cierp wespół że mną, jako dobry Żołnierz Jezusa Chrystusa.

Gdy nie dzieje się nic nadzwyczajnego

Gdy nie dzieje się nic nadzwyczajnego

Mówca:
24 września 2023

W życiu człowieka wierzącego zawsze ma miejsce wielkie Boże dzieło. Nawet wtedy, gdy nie towarzyszy temu nic „nadzwyczajnego” to nie zdajemy sobie sprawy jak wielka jest nad nami Boża łaska i miłosierdzie. Mam nadzieję, że ta lekcja nie tylko nam to uświadomi, ale pobudzi do jeszcze większej chwały i wdzięczności.

Królestwo Boże cz. 15 – Życie i błogosławieństwo

Królestwo Boże cz. 15 – Życie i błogosławieństwo

Mówca:
20 września 2023

Znając naszego Pana to właśnie te dwa SŁOWA oddają istotę Jego Królestwa, ŻYCIE I BŁOGOSŁAWIEŃSTWO. Oczywiście nie są jedynymi, ale kluczowymi. Możemy je powiązać z czymś bardzo praktycznym i niezwykle potrzebnym w naszym życiu. Dlatego zapraszam od słuchania.

Otwórz drzwi

Otwórz drzwi

Mówca:
17 września 2023

Jedno z zaproszeń dla zboru ma wyjątkowe znaczenie. Przekonamy się o tym gdy odkryjemy je w Bożym Słowie, a następnie zareagujemy na nie z wiarą. Nie dokona się mały progres, „wybuchnie rewolucja”.

Niezmienność i pełnia radości

Niezmienność i pełnia radości

Mówca:
10 września 2023

Nie da się iść przez życie z ciągłym uśmiechem na twarzy, lecz można podążać za Bogiem z nieugaszoną radością w sercu. Czym jest ta RADOŚĆ i skąd ją czerpać, by się nie kończyła? Dlaczego jest tak ważna i jaki ma wpływ na nasze życie? Zapraszam do posłuchania tego przesłania.

W trudnych sytuacjach życia

W trudnych sytuacjach życia

Mówca:
3 września 2023

Każdy ma takie chwile w życiu, gdy cały świat spada mu na głowę. Odnalazłem miejsce w Biblii, do którego w takich chwilach wracam, by przypomnieć sobie te pełne nadziei SŁOWA. Z radością podzielę się nimi z wami. Przyjrzymy się również postawom ludzi, którzy przeszli przez podobne sytuacje i stali się pięknym świadectwem okazanej im łasce i mocy Bożej