Kim jesteśmy

Społeczność Chrześcijańska w Dąbrowie Górniczej

Społeczność Chrześcijańska istnieje w Dąbrowie Górniczej od 1947 roku. Należymy do Wspólnoty Kościołów Chrystusowych zaliczanych do nurtu kościołów ewangelicznych.
Nie głosimy niczego, co nie wynikałoby z nauki Pisma Świętego, wiarę i ufność pokładamy w Jezusie Chrystusie naszym Zbawicielu. Wspólne nabożeństwa są radosnym świętowaniem, wyrażającym wdzięczność za dzieło Jezusa, które dla wiernych naszego Kościoła jest wciąż żywe i aktualne.
Wielu z nas doświadczyło przemieniającej mocy Boga. Dzięki Jego łasce możemy prowadzić nowe życie w Chrystusie Jezusie, wolne od nałogów i strachu przed konsekwencjami grzechu. Modlitwa i czytanie Bożego Słowa jest naszym ?chlebem powszednim? codziennością, a życie pod kierownictwem Ducha Świętego przywilejem. 
Za cel stawiamy sobie głoszenie Ewangelii zgodnie z jej oryginalnym tekstem pisanym. Cenimy dobre tradycje i historie, jednak za rzecz najważniejszą uważamy zastosowanie Bożego Słowa w naszym osobistym życiu.
Każdy, bez zobowiązania, może uczestniczyć w naszych nabożeństwach, spotkaniach młodzieżowych, ewangelizacyjnych, grupie wsparcia dla ludzi uzależnionych, koncertach, seminariach i wielu innych wydarzeniach Kościoła. Na osobistą prośbę może otrzymać duszpasterską pomoc, a także wsparcie modlitwą.